Trajanje projekta: 1. 9. 2022 - 31. 8. 2025

Namen pilotnega projekta: vključitev vseh deležnikov, zaposlenih VU in VS, študentov, strokovnih in interesnih združenj, lokalnega okolja, predstavnikov delodajalcev in članov Alumni kluba v proces preoblikovanja in posodobitev učnih vsebin visokošolskega študijskega programa Energetika z namenom lažje uresničitve ciljev zelenega prehoda.

Pilotni projekt zasleduje predvsem naslednje operativne cilje:

3.2.1 Zeleni prehod (vzpostavitev mehanizmov, ki omogočajo stalno nadgradnjo in prilagajanje visokošolskih strokovnih študijskih programov prve stopnje razvoju na področju trajnostnega razvoja).

3.2.3 Vseživljenjsko učenje in mikrodokazila (vsebina in način izvajanja študijskih programov sta prilagojena in se na podlagi vzpostavljenih mehanizmov lahko hitro prilagajata trenutnim in prihodnjim potrebam trga dela).

Aktivnosti pilotnega projekta:

1. Pregled učnih vsebin obveznih in izbirnih učnih enot obstoječega kurikuluma visokošolskega študijskega programa Energetika.

2. Pregled pričakovanih znanj in spretnosti na trgu dela na posameznih ključnih področjih za uspešen zeleni prehod z zunanjimi deležniki.

3. Posodobitev učnih vsebin in metod poučevanja ključnih učnih enot, opis pričakovanih ključnih znanj in spretnosti podprtih s pričakovanimi učnimi izidi za trajnostni zeleni prehod.

5. Izvedba učnih enot s ciljnimi skupinami, vrednotenje doseganja učnih izidov.

6. Vpeljava sistema hitrih posodobitev učnih enot v sistem kakovosti.

7. Priprava smernic in predlog osnutka sprememb kurikuluma za uspešen zeleni prehod.

»Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.«