V soboto, 16. februarja 2019 je svoja vrata odprl Inštitut za energetiko FE UM.

Na Inštitutu za energetiko, ki se nahaja v Poslovni coni Vrbina v Krškem, ima Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru svoje laboratorijske prostore. Infrastruktura Inštituta za energetiko je zelo pomembna za izvajanje pedagoškega, predvsem pa raziskovalnega dela na Fakulteti za energetiko UM.

Uvodoma smo obiskovalcem ob skromnem prigrizku predstavili fakulteto in njene študijske programe. Sledil je sprehod po laboratorijih, ki delujejo pod skupno streho Inštituta za energetiko Fakultete za energetiko UM.

Med drugim smo obiskovalcem predstavili različne vrste ogrevalnih sistemov, sisteme za pregled kakovosti materialov in njihovega spajanja, delovanje motorjev z notranjim izgorevanjem, analizo materialov, meritve električnih strojev, izvajanje termografskih meritev, merjenje potenciala obnovljivih virov energije, delovanje fotovoltaičnih elektrarn, meritve na vodni progi, meritve v vetrovniku, 3D projekcijo modelov in še mnogo drugih zanimivih dejavnosti in opreme.