V petek, 22. februarja 2019, je Fakulteta za energetiko v prostorih Inštituta za energetiko gostila sodelavce Inštituta za močnostno elektrotehniko FERI.

Številčna skupina sodelavcev Inštituta za močnostno elektrotehniko si je po uvodni predstavitvi Fakultete za energetiko in Inštituta za energetiko ogledala dejavnosti laboratorijev, ki delujejo na Fakulteti za energetiko.

*Inštitut za močnostno elektrotehniko je eden izmed osmih inštitutov, ki delujejo na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. V okviru inštituta delujejo: laboratorij za električne stroje in vodenje, laboratorij za energetiko, laboratorij za osnove in teorijo v elektrotehniki in laboratorij za aplikativno elektromagnetiko.