Predstavniki Fakultete za energetiko so se udeležili tradicionalnega sprejema v termoelektrarni Obrenovac v Republiki Srbiji.

Občina Krško je svojo gasilsko enoto poslala v srbski Obrenovac 15. maja 2014 v času katastrofalnih poplav, kjer je s svojo moderno opremo in hitro intervencijo rešila turbinski del termoelektrarne pred  popolnim uničenjem. V gasilski enoti je takrat aktivno sodeloval tudi član našega kolektiva magister inženir Marko Mlakar. V spomin tega dogodka se krški gasilci vsako leto udeležijo tradicionalnega sprejema v termoelektrarni Obrenovac, kjer se dogodek primerno obeleži, podelijo se tudi plakete in priznanja.

Slovensko delegacijo je 19. decembra 2017 vodil  poslanec v evropskem parlamentu, Franc Bogovič v kateri sta Fakulteto za energetiko zastopala profesor Zdravko Praunseis in Marko Mlakar.