Strokovna ekskurzija v organizaciji Študentskega sveta FE UM in Erasmus+ dogodek.

V ponedeljek, 4. 12. 2023, so si študentje Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru v sklopu strokovne ekskurzije ogledali Termoelektrarno Šoštanj, kjer so se seznanili z delovanjem 6. bloka ter vplivom elektrarne na okolico.

Ekskurziji je sledila predstavitev programa mobilnosti Erasmus+ v prostorih fakultete v Velenju. Uvodnim nagovorom dekana Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru, prof. dr. Sebastijana Semeta in v. d. prodekanice za študentske zadeve, Manje Obreza, je sledila predstavitev Erasmus+ programov s strani g. Urške Segala. V nadaljevanju so študenje predstavili svoje izkušnje z Erasmus+ programi mobilnosti, Erasmus koordinatorica na fakulteti, doc. dr. Brigita Ferčec pa je prisotnim predstavila poletno šolo »Obnovljivi viri energije«, ki je letos potekala od 31. avgusta do 8. septembra. Strokovno ekskurzijo in Erasmus+ dogodek so udeleženci zaključili z druženjem v SPACE baru Galactica.