Predstavitev študentskih projektov za študijsko leto 2022/2023 je potekala 7. julija 2023, od 10. ure naprej, v MIC Velenje.

Na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru že več let zapored izvajamo različne projekte, preko katerih povezujemo visokošolski sistem z gospodarstvom ter z negospodarskim in neprofitnim sektorjem v lokalnem/regionalnem okolju. V projektne aktivnosti se vključujejo študenti pod mentorstvom pedagoških mentorjev, delovnih mentorjev oziroma strokovnih sodelavcev iz lokalnega/regionalnega okolja.

S 30. junijem 2023 so študenti zaključili z izvajanjem aktualnih projektov za študijsko leto 2022/2023, tako so 7. julija 2023, v prostorih Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru, Koroška cesta 62a, 3320 Velenje (MIC Velenje), predstavili rezultate izvedenih projektov.

Dogodek se je začel z nagovorom dekana Fakultete za energetiko UM. Nato so študenti predstavili  štiri projekte, ki so jih izvedli v študijskem letu 2022/2023, in sicer:

• projekt FRIVOM - Fazni razvoj integriranega vodenega PMSM »Sinhronski motor s permanentnimi  magneti« - partner: EMSISO d.o.o.
  • projekt FOPOS – Fotonapetostni potencial stavb – partner: Mestna občina Velenje
  • projekt FOPOD – Fotonapetostni potencial degradiranih površin Komunalnega podjetja Velenje – partner: KOMUNALNO PODJETJE VELENJE, d.o.o
  • projekt RECISOM – Recikliranje sončnih modulov – partner: HTZ Velenje, I.P., d.o.o.

Po predstavitvi so sledila še vprašanja udeležencev ter besede predstavnikov sodelujočih podjetij v projektih.

Dogodek se je zaključil z ogledom muzeja premogovništva.

O posameznem projektu si lahko preberete tudi v priloženem dokumentu Predstavitev_projektov.pdf

Nekaj utrinkov z dogodka v fotografijah:

predstavitev študentskih projektov, nagovor dekana FE UM