25. avgusta se je zaključil že 6. poletni tabor energetike Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru.

V petek, 25. avgusta 2023, ob 12. uri je na Inštitutu za energetiko Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru, Vrbina 18, potekal zaključek Poletnega tabora energetike, ki ga je Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru v sodelovanju s podjetjem GEN energija d.o.o. organizirala že šesto leto.

Na zaključnem dogodku je navzoče najprej nagovoril dekan fakultete, prof. dr. Sebastijan Seme, nato je udeležence dogodka nagovoril predstavnik podjetja GEN energija Bruno Glaser.

Po uvodnem nagovoru sta govorca udeležencem tabora podelila priznanja in praktične nagrade.

Za zaključek so dijaki predstavili svoje delo tekom celotnega tedna ter končni izdelek, model vetrne elektrarne.

Vedoželjni dijaki so ves teden, od 21. 8. do 25. 8. 2023, aktivno sodelovali v različnih delavnicah pod mentorstvom asistentov Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru.

V okviru letošnjega Poletnega tabora energetike so dijaki spoznali osnove 3D modeliranja in 3D tiskanja, osnove delovanja električnega generatorja, usmerniških vezij ter osnove aero energetskih tehnologij. Na podlagi osvojenega znanja so zmodelirali sestavne mehanske dele električnega generatorja in vetrnih lopatic ter celoten sistem povezali v delujočo vetrno elektrarno, ki so jo v zadnji fazi izmerili še v vetrovniku.

Namen tovrstnih taborov je mladim približati področje energetike in ne nazadnje sam študij ter jih pritegniti za študij energetike.

Letos so bili na taboru tudi trije dijaki iz Srednje elektro-prometne šole »Nikola Tesla« iz Kraljeva v Srbiji.

Nekaj utrinkov celotnega tedna pa v fotografijah.