V sredo, 25. 10. 2023, so študenti v obiskali podjetji Saubermacher Slovenija d.o.o. in Silkem d.o.o. v Kidričevem.

V sredo, 25. 10. 2023, so študenti v organizaciji Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru in Kariernega centra Univerze v Mariboru obiskali podjetji Saubermacher Slovenija d.o.o. in Silkem d.o.o. v Kidričevem.

Najprej so obiskali podjetje Saubermacher Slovenija d.o.o., ki se ukvarja z industrijo odpadkov – obdelavo, recikliranjem in transportom nevarnih in drugih vrst odpadkov. Podrobno so nam predstavili podjetje in prostore, ki so sodobno opremljeni, sploh kar se tiče požarne varnosti.

Nato so si ogledali sektor energetike v podjetju Silkem d.o.o. Videli so energetske postroje in naprave »on-site«, kot so plinske turbine in motorji, transformatorska postaja, sistemi za pripravo komprimiranega zraka ter za kemično obdelavo vode.

Oba ogleda sta bila podkrepljena z zanimivo in strokovno razlago ter sta se zaključila z odprtimi možnostmi nadaljnjega sodelovanja, tako v kariernem kot v izobraževalnem smislu.