Okrogla miza bo potekala v sredo, 8. novembra 2023, ob 10. uri.

Na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru bomo v okviru Dnevov posavske energetike organizirali okroglo mizo na temo razvoja študijskih programov za trajnostni zeleni prehod, in ob tem posebno pozornost namenili tudi področju jedrske energetike.

Okrogla miza bo potekala

v sredo, 8. novembra 2023, ob 10. uri

v konferenčni dvorani Inštituta za energetiko Fakultete za energetiko UM,

Vrbina 18, Krško.

Sodelovanje na okrogli mizi so potrdili:

-        prof. dr. Dean Korošak, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru,

-        g. Danijel Levičar, državni sekretar v Kabinetu predsednika Vlade Republike Slovenije,

-        g. Jože Pavlovič, direktor Šolskega centra Krško-Sevnica,

-        g. Gorazd Pfeifer, predsednik uprave Nuklearne elektrarne Krško d.o.o.,

-        prof. dr. Sebastijan Seme, dekan Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru,

-        g. Andrej Sluga, vodja oddelka za gospodarske dejavnosti Mestne občine Krško ter

-        dr. Tomaž Žagar, vodja službe za planiranje in nadzor v GEN energija d.o.o.

Verjamemo, da je tematika zanimiva tako za strokovno kot tudi za splošno javnost, zato vas vljudno vabimo, da se dogodka udeležite.

Glede na to, da je število mest omejeno, je za udeležbo obvezna prijava na spletni strani https://www.fe.um.si/okrogla-miza.html, oziroma neposredno preko QR kode:

Prijave bomo sprejemali do zapolnitve prostih mest.

Za več informacij smo vam na voljo tudi na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali na telefonski številki 031-312-005 (Janko Omerzu).

»Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.«.