Delovni sestanek in ogled HE Brežice v sklopu projekta Izkoriščanje prelite vode.

V petek, 12. 4. 2024, je skupina študentov Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru, ki sodelujejo na projektu Izkoriščanje prelite vode, skupaj z mentorji obiskala Hidroelektrarno Brežice (HE Brežice).

HE Brežice je peta hidroelektrarna v verigi HE na spodnji Savi z nazivno močjo 47,4 MW. Je pretočno akumulacijskega tipa z nameščenimi tremi vertikalnimi agregati z nazivnim pretokom 500 m3/s, s petimi pretočnimi polji in povprečno letno proizvodnjo 161GWh. HE Brežice v slovenski elektroenergetski sistem prispeva dober odstotek trenutne letne proizvodnje električne energije v Sloveniji, nudi pa tudi možnost izvajanja sistemskih storitev.