Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru je 19. junija 2019 s slovesnostjo v atriju Mestnega muzeja Krško obeležila Dan Fakultete za energetiko.

Na slovesnosti so prisotne poleg gostitelja, red. prof. dr. Bojana Štumbergerja, nagovorili tudi prorektorica za kakovost, kadre in pravne zadeve Univerze v Mariboru, prof. dr. Janja Hojnik ter podžupan Občine Krško, Silvo Krošelj.

Dekan Fakultete za energetiko je na slovesnosti podelil priznanja najuspešnejšim študentom in zaposlenim ter zahvale posameznikom in organizacijam, ki so s svojim osebnim prispevkom še posebej pripomogli k uspešnemu delu fakultete v zadnjem letu.

Letošnji prejemniki priznanj so:

-          Nikola Pešić, najuspešnejši študent visokošolskega strokovnega študijskega programa Energetika v letu 2018,

-          Klavdija Krmelj, najuspešnejša študentka univerzitetnega študijskega programa Energetika v letu 2018,

-          Matic Habinc, najuspešnejši študent magistrskega študijskega programa Energetika v letu 2018,

-          Mag. Maja Žulj, najbolje ocenjena visokošolska sodelavka Fakultete za energetiko v študijskem letu 2017/2018,

-          izr. prof. dr. Sebastijan Seme, najbolje ocenjen visokošolski učitelj Fakultete za energetiko v študijskem letu 2017/2018,

-          Jan Lokar, za uspeh na tekmovanju v znanju matematike za Vegova priznanja,

-          Rok Ovniček za športne uspehe v rokometu ter

-          Benjamin Beliš za športne uspehe v tenisu.

Na tradicionalni slovesnosti je fakulteta podelila tudi zahvale za sodelovanje in pomoč v zadnjem letu, in sicer:

-          Boštjanu Krošlju za uspešno vodenje Študentskega sveta Fakultete za energetiko,

-          G. Francu Lapuhu za donirano strokovno knjižno gradivo ter,

-          Družbi GEN energija za pomoč pri zagotavljanju primernih materialnih pogojev za delo in razvoj fakultete.

Slovesnost je s kulturnim programom popestrila Glasbena šola Krško ter študenti Fakultete za energetiko, ki so skupaj s soplesalkami predstavili tradicionalne folklorne plese iz Južne Srbije.

Nekaj utrinkov s slovesnosti: