Svoje prispevke je predstavilo pet bodočih inženirjev energetike.

V ponedeljek, 20. 12. 2021, je Študentski svet Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru uspešno organiziral drugo študentsko konferenco.

Na konferenci, ki jo je moderiral dekan, prof. dr. Sebastijan Seme, so bili predstavljeni naslednji prispevki:

-        Testna merilna naprava za tiskana vezja iz proizvodnje, avtorja Nejca Friškovca (VS študijski program Energetika);

-        Vpliv sanacijskih ukrepov na rabo energije in kazalnike energetske učinkovitosti enostanovanjske hiše, avtorja Aljaža Praha (MAG študijski program Energetika);

-        Grafični uporabniški vmesnik za izračun proizvodnje in porabe električne energije v stanovanjskem objektu, avtorice Eve Simonič (MAG študijski program Energetika);

-        Določitev optimalne konfiguracije in tehnično-ekonomska analiza postavitve fotonapetostnega sistema, avtorice Eve Bahčič (MAG študijski program Energetika) ter

-        Uporaba vodikovih tehnologij na čolnih in jadrnicah, avtorja Nejca Zoreta (MAG študijski program Energetika).

Študentske konference, ki jih organizira Študentski svet Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru predstavljajo širok forum za razpravo iz različnih področij energetike, izmenjavi idej in predstavitvi rezultatov projektnih, seminarskih, raziskovalnih ali zaključnih del, ki jih študenti izdelajo v času študija.