Na Inštitutu za energetiko smo gostili šolarje iz Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško.

Šolarji pod mentorstvom učitelja Roka Černeliča sodelujejo v tekmovanju LEGO LIGA (tekmovanja v robotiki). Del tega tekmovanja je tudi predstavitev projekta, ki rešuje oz. se poglablja v nek specifičen problem. Omenjena ekipa osnovnošolcev si je kot projekt zadala tematiko neodvisnosti oz. samooskrbnosti z energijo. Zanimal jih je koncept decentralizacije proizvodnje električne energije, možnosti pridobivanja električne in toplotne energije na lokalnem nivoju, izgradnje mini elektrarn, s katerimi bi več gospodinjstev ali posameznik lahko sam pridobival električno energijo.

Na Inštitutu za energetiko Fakulteto za energetiko UM so si mladi gosti ogledali različne sisteme za izkoriščanja obnovljivih virov energije, ki so primerni za samooskrbne energetske sisteme. V okviru obiska so se seznanili z delovanjem samooskrbnega raziskovalnega objekta ter s sistemom, ki regulira proizvodnjo, porabo in shranjevanje električne energije objekta Inštituta za energetiko FE UM.