Okrogla miza bo potekala v sredo, 16. novembra 2022, ob 10. uri v konferenčni dvorani Inštituta za energetiko FE UM, Vrbina 18, Krško.

Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru bo v okviru Dnevov posavske energetike 2022 organizirala okroglo mizo Kadrovska problematika v energetiki.

O problematiki, ki je v zadnjem obdobju pereča tudi na področju energetike, bodo spregovorili:

·  g. Stane Rožman, predsednik uprave NEK d.o.o.,

·  mag. Aleksander Mervar, direktor ELES d.o.o.,

·  doc. dr. Tomaž Žagar, predsednik Društva jedrskih strokovnjakov Slovenije,

·  g. Jože Hebar, predstavnik GIZ distribucije električne energije,

·  prof. dr. Zdravko Kačič, rektor Univerze v Mariboru in

·  dr. Dejan Paravan, generalni direktor GEN energija d.o.o.

Iztočnice za razpravo na dogodku bo podal dekan Fakultete za energetiko UM, prof. dr. Sebastijan Seme, okroglo mizo pa bo moderiral g. Slavko Bobovnik.

V razpravi bodo udeleženci skušali zarisati možne ukrepe, s katerimi bi bilo možno v kratkoročnem in srednjeročnem obdobju ta negativen trend na področju zagotavljanja primernih kadrov ustaviti.

Dneve posavske energetike 2022 so podprli:
Zlati pokrovitelj:

Srebrni pokrovitelji:

Možnosti promocijskega sodelovanja na dogodkih so opredeljene na povezavi.