Fakulteta za energetiko UM tudi po najnovejših podatkih izkazuje visoko stopnjo zaposljivosti diplomantov.

V 16 letih od ustanovitve Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru je študij uspešno zaključilo že 470 študentov, od tega 319 na prvi stopnji, 147 na drugi stopnji in 4 na tretji stopnji študija.

Približno polovica vseh študentov, ki so študij zaključili na drugi stopnji, je pred tem študij zaključilo na prvostopenjskem študijskem programu Energetika.

Skladno z zadnjimi podatki iz Zavoda RS za zaposlovanje izhaja, da so bili kot iskalci zaposlitev na dan 31. 5. 2023 v celotni Sloveniji skupno prijavljeni 4 diplomanti Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru. Skupno so prijavljeni 3 iskalci zaposlitve, ki so zaključili študij na prvi  stopnji ter 1 iskalec, ki je študij zaključil na drugi stopnji.

Glede na navedene podatke lahko sklepamo, da je zaposljivost diplomantov Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru na prvostopenjskih programih 98,79%, na drugi stopnji 99,32% ter na tretji stopnji 100%.

V nadaljevanju podatke podajamo tudi v grafični obliki (Grafikoni od št. 1 do št. 3).

Zaposljivost na študijskih programih prve stopnje

Grafikon št. 1: Zaposljivost na študijskih programih 1. stopnje

Zaposljivost na študijskem programu II. stopnje

Grafikon št. 2: Zaposljivost na študijskih programih 2. stopnje