Udeležili smo se prvega kick-off sestanka v Dubrovniku.

Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru v sodelovanju s Fakulteto za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo sodeluje na evropskem projektu REDU-CE-D v okviru programa Interreg Central Europe. V Dubrovniku je 14. maja 2024 potekal prvi kick-off sestanek, na katerem sta obe fakulteti predstavili aktivnosti, predvidene v delovnih paketih projekta. Te aktivnosti vključujejo razvoj strategij za povečanje energetske učinkovitosti, implementacijo prilagojenih sistemov okoljskega upravljanja (EMS) ter sodelovanje z lokalnimi in regionalnimi partnerji za optimizacijo energetskih procesov v različnih transportnih sektorjih.

Projekt REDU-CE-D bo prispeval k večji energetski učinkovitosti in zmanjšanju porabe energije v različnih prevoznih terminalih in transportnih operacijah v Srednji Evropi. To bo doseženo z izkoriščanjem in prenosom Direktive o energetski učinkovitosti (EED) v različne transportne sektorje, vključno z zračnim, mestnim, vodnim in železniškim prevozom. Projekt bo vključeval testiranje, razvoj in širjenje prilagojenega sistema okoljskega upravljanja (EMS) na podlagi zahtev EU ter skupne strategije.

Kick-off sestanek

Skupinska fotografija