S slovesnostjo v prostorih Mestnega muzeja Krško smo obeležili Dan Fakultete za energetiko.

Dan Fakultete za energetiko

S slovesnostjo v prostorih Mestnega muzeja Krško smo v četrtek, 13. 6. 2024, obeležili Dan Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru. Kot je v uvodnem nagovoru izpostavil dekan fakultete, prof. dr. Sebastijan Seme, Fakulteta za energetiko z omenjenim dogodkom praznuje dan ustanovitve, ki je bil potrjen s sklepom državnega zbora, 22. junija 2007. Fakulteta za energetiko tako že 17 let uspešno izvaja svoje poslanstvo – izobraževanje, raziskovanje, prenos znanja v prakso na področju energetike ter izpolnjuje pričakovanja poslovnih partnerjev, gospodarstva, okolja in zaposlenih, kar se nenazadnje kaže v visoki stopnji zaposljivosti, ki je trenutno 98- odstotna.

prof. dr. Sebastijan Seme

Na slovesnosti so prisotne poleg dekana Fakultete za energetiko, prof. dr. Sebastijana Semeta, nagovorili tudi prorektor za razvoj kakovosti in razvojne projekte Univerze v Mariboru, prof. dr. Bojan Dolšak, ter direktorica občinske uprave Mestne občine Krško, gospa Ajda Štrucl.

Na praznovanju je dekan že tradicionalno podelil priznanja najuspešnejšim študentom in zaposlenim, ter se hkrati zahvalil posameznikom in organizacijam, ki s svojim osebnim prispevkom skrbijo za prepoznavnost in razvoj fakultete.

Letošnji prejemniki priznanj so:

- Andrej Drnovšek, najuspešnejši študent visokošolskega strokovnega študijskega programa Energetika v letu 2023;

- Darija Avramović, najuspešnejša študentka univerzitetnega študijskega programa Energetika v letu 2023;

- Eva Simonič, kot najuspešnejša študentka magistrskega študijskega programa Energetika v letu 2023;

- Iztok Brinovar, najbolje ocenjen visokošolski sodelavec Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru v študijskem letu 2022/2023;

- prof. dr. Peter Virtič, najbolje ocenjen visokošolski učitelj Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru v študijskem letu 2022/2023;

- Klemen Sredenšek, za za najboljše raziskovalne rezultate med zaposlenimi visokošolskimi sodelavci na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru v obdobju od leta 2021 do leta 2023 ter

- prof. dr. Jurij Avsec, za najboljše raziskovalne rezultate med zaposlenimi visokošolskimi učitelji na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru v obdobju od leta 2021 do leta 2023.

Zahvale so prejeli:

- prof. dr. Milan Marčič, za dolgoletno uspešno pedagoško in raziskovalno delo na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru;

- Srećko Kuzeljević, za uspešno vodenje Študentskega sveta Fakultete za energetiko Univerze v Mariboru v letih 2022 in 2023;

- Gregor Srpčič, za 10 let predanega dela na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru in

- družba GEN energija d. o. o., za izkazano pomoč in sodelovanje s Fakulteto za energetiko Univerze v Mariboru v letu 2023.

Dan Fakultete za energetiko - nagrajenci

Za kulturni program na slovesnosti je poskrbela Glasbena šola Krško, in sicer s pevskimi nastopi Sare Molan in Anje Žabkar ob klavirski spremljavi Lucijana Cetina.