Na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru smo člane programskega sveta, ki ga sestavljajo predstavniki gospodarstva, seznanili s posodobljenimi učnimi načrti v okviru Pilotnega projekta NOO »Pregled in posodobitev ključnih učnih vsebin, znanj, spretnosti in pričakovanih učnih izidov za trajnostni zeleni prehod« ter z obveznimi vsebinami učnega načrta, pomenu in obliki zapisa učnih izidov. Vodja Pilotnega projekta, prof. dr. Bojan Štumberger, je poudaril pomembnost sodelovanja predstavnikov gospodarstva za uspešno implementacijo projekta ter predstavil področja, na katerih bi si na fakulteti želeli informacije in sodelovanje članov programskega sveta. Le ti so izrazili zainteresiranost za sodelovanje pri oblikovanju sistema kakovosti in hitrih posodobitev učnih enot. Člane programskega sveta je obvestil, da bo fakulteta v ta namen članom posredovala vprašalnik v okviru Pilotnega projekta NOO skupaj s predmetniki študijskih programov. Beseda je tekla tudi o pomenu in namenu periodičnega posodabljanja, spreminjanja in doseganja učinkov posodobitev učnih enot, o vplivu na razvoj kakovosti in vplivu na povratno zanko kakovosti. Prof. dr. Bojan Štumberger je članom programskega sveta v nadaljevanju predstavil tudi tematiko mikrodokazil.
🌐 Skupno spletno mesto s predstavitvijo NOO projektov Univerze v Mariboru: https://www.um.si/o-univerzi/pilotni-projekti-noo/
»Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.«.