21. - 27. avgust 2024.

Drugi prijavni rok

V sredo, 21. avgusta 2024, se prične drugi prijavni rok za vpis na študijska programa 1. stopnje (VS, UN). Več informacij o prijavi je na voljo na povezavi

Visokošolski strokovni študijski program

Visokošolski strokovni študijski program Energetika

V okviru visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Energetika je temeljni cilj izobraziti kadre za strokovna dela zlasti v gospodarstvu, hkrati tudi v negospodarstvu in drżavni upravi (agencije, resorna ministrstva). Diplomanti visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Energetika bodo torej usposobljeni za operativne posege in delo v gospodarskih drużbah in drugih organizacijah, pri čemer bodo morali znati delo ne samo operativno izvesti, pač pa tudi pripraviti in organizirati. Njihovo delovanje bo prvenstveno usmerjeno v reševanje vzdrżevalno-oskrbovalnih problemov v organizacijah, kjer bodo zaposleni.

Študij traja 3 leta (šest semestrov pedagoškega procesa). V šestem semestru imajo študenti cel semester obvezno praktično usposabljanje. Študent študij zaključi, ko zbere 180 ECTS.

diplomirani inženir energetike (VS)
diplomirana inženirka energetike (VS)
okrajšano za oba: Ime Priimek, dipl. inž. energ. (VS)

Univerzitetni študijski program

Univerzitetni študijski program Energetika

Univerzitetni študijski programi po zakonski opredelitvi študentom omogočajo:

• pridobitev strokovnega znanja s študijem teoretičnih in metodoloških konceptov,
  • usposobljenost za prenos in uporabo teoretičnega znanja v prakso in reševanje strokovnih in delovnih
  • problemov, zlasti z iskanjem novih virov znanja in uporabo znanstvenih metod,
  • razvijanje zmožnosti za sporazumevanje v stroki in med strokami,
  • strokovno kritičnost in usposobljenost,
  • iniciativnost in samostojnost pri odločanju ter vodenju najzahtevnejšega dela.

Študij traja 3 leta (šest semestrov pedagoškega procesa). Študent študij zaključi, ko zbere 180 ECTS.

diplomirani inženir energetike (UN)
diplomirana inženirka energetike (UN)
okrajšano za oba: Ime Priimek, dipl. inž. energ. (UN)

V kolikor se zanimate za vpis na študijska programa druge stopnje (MAG, DR), lahko prijavo oddate do 6. septembra 2024 (več informacij je dostopnih na povezavi).