Predmetnik

S študijskim letom 2024/2025 stopa v veljavo spremenjen študijski program 1. stopnje Energetika (VS).

Velja za generacijo študentov, prvič vpisanih v 2024/2025.

Predmetnik in vsebine učnih enot 2024/2025

Predmetnik 2023/2024

Vodja študijskega programa

red. prof. dr. Jurij Avsec

Splošno o programu

V okviru visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Energetika je temeljni cilj izobraziti kadre za strokovna dela zlasti v gospodarstvu, hkrati tudi v negospodarstvu in drżavni upravi (agencije, resorna ministrstva). Diplomanti visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Energetika bodo torej usposobljeni za operativne posege in delo v gospodarskih drużbah in drugih organizacijah, pri čemer bodo morali znati delo ne samo operativno izvesti, pač pa tudi pripraviti in organizirati. Njihovo delovanje bo prvenstveno usmerjeno v reševanje vzdrżevalno-oskrbovalnih problemov v organizacijah, kjer bodo zaposleni.

Trajanje študija

Študij traja 3 leta (šest semestrov pedagoškega procesa). V šestem semestru imajo študenti cel semester obvezno praktično usposabljanje.

Študent študij zaključi, ko zbere 180 ECTS.

Strokovni naslov

diplomirani inženir energetike (VS)
diplomirana inženirka energetike (VS)
okrajšano za oba: Ime Priimek, dipl. inž. energ. (VS)

Financiranje študija - šolnina

Redni študij je brezplačen za državljane Republike Slovenije in državljane držav članic EU.

Izjema so kandidati, ki imajo že doseženo izobrazbo, ki ustreza najmanj ravni izobrazbe, pridobljene po študijskem programu, v katerega so vpisani, oziroma še nimajo dosežene izobrazbe, ki ustreza najmanj ravni izobrazbe pridobljene po študijskem programu, v katerega so vpisani, in jim je prenehal status študenta v skladu z 70. členom tega zakona na prejšnjem študijskem programu.

Ostale izjeme glede plačila /neplačila šolnine so objavljene na povezavi.

Šolnina za študijsko leto 2024/2025 je določena s Cenikom UM .

Šolnino kandidati plačajo ob vpisu na fakulteto.